
RPET Wristband With Wooden bead
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
De kosten voor het bedrukken van RPET Wristband With Wooden bead
-
160€ 1,46 per stuck
-
1000€ 1,33 per stuck
-
2500€ 1,20 per stuck
-
5000€ 1,08 per stuck
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Omschrijving
| Details: | The RPET 20mm wristband with adjustable wooden closing clip is specifically designed to be able to move the wristband to your preferred tightness and simply remove by sliding off the clip. A great promotional product for festivals, events, tradeshows, conferences and much more. Made from recycled PET plastic and wood this is a great natural promotional wristband for your next event. With full colour dye sublimation personalisation, you can create a truly unique wristband your customers will love. With the adjustable wooden closing clip, the wristband can be used time and time again for enduring brand exposure. Order yours today. |
|---|---|
| MOQ: | 160 units |
| Price Details: |
van
€ 0,94
per stuck
€ 1,28
each
|
| Note: |
€ 45,60 instelkosten zijn van toepassing.
Verhoog uw aantal om te besparen op de stukprijs.
Voor een volledig gedetailleerde offerte klikt u hieronder op ‘Vraag snel een offerte aan’.
|
Meer informatie
| SKU | 14047305 |
|---|---|
| Prijs Gebaseerd Op | 1 colour dye sub, all over |
| Minimale bestelhoeveelheid | 160 |
| Levertijd | 10 |
| Materiaal | RPET |
| Maten | 420mm x 20mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Kleur | Naturel |
| Grootte | 420 x 20mm |
| Maatinformatie | 420 x 20mm |
| Merknaam | Source IT |
| Merkmethode | Dye sub |
| Decoratie positie | All over |
| Individuele personalisatie beschikbaar | Nee |
| Individuele mailing mogelijk | Nee |
| Pantone-matching beschikbaar | Nee |
| UK gemaakt product | Nee |
Bronnen
Vindt u het ook zo‘n gedoe om uit te zoeken wat u ons moet sturen zodat wij uw ontwerp/logo op uw RPET Wristband With Wooden bead kunnen zetten. Om u hiermee te helpen hebben wij een speciale Artwork Studio. Meer informatie
Nuttige artikelen en bronnen:
Druktechnieken - het verschil tussen full-colour en vierkleurendruk


