
EVO Letterbox Grow Kit
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
De kosten voor het bedrukken van EVO Letterbox Grow Kit
-
25€ 13,89 per stuck
-
50€ 12,12 per stuck
-
100€ 10,99 per stuck
-
250€ 9,90 per stuck
-
500€ 8,98 per stuck
-
1000€ 8,65 per stuck
-
2500€ 8,32 per stuck
-
5000€ 7,96 per stuck
-
10000€ 7,60 per stuck
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Omschrijving
| Details: | Deliver a gift that grows with the Evo Letterbox Grow Kit - a unique promotional product designed to fit neatly through the post and leave a lasting impression. Each kit is finished with a branded natural coloured label to the lid, with full planting instructions, list of contents and images of the seed varieties printed on a label to the inside.Inside, recipients will find everything they need to start growing straight away: 3 seed packets, 3 Cocopress® compost tablets, 3 mini natural folding paper plant pots, 3 plant markers and a mini pencil to identify each seed variety. To suit your campaign, the kit can be supplied with a choice of either Flower seeds (butterfly & bee mix, sunflower, cornflower), Herb seeds (basil & chive mix, sage, mint), or Vegetable seeds (onion, cabbage, parsnip).Compact, lightweight, and ready to post, this kit is perfect for direct mail campaigns, corporate gifts, trade shows, schools, staff packs, and community programmes. More than just a giveaway, it’s a practical branded product that engages customers and keeps your message growing long after it’s received. Order yours today and make your next promotion flourish. |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
van
€ 6,61
per stuck
€ 12,08
each
|
| Note: |
€ 46,00 instelkosten zijn van toepassing.
Verhoog uw aantal om te besparen op de stukprijs.
Voor een volledig gedetailleerde offerte klikt u hieronder op ‘Vraag snel een offerte aan’.
|
Meer informatie
| SKU | 14049899 |
|---|---|
| Prijs Gebaseerd Op | 1 colour full colour label, top |
| Minimale bestelhoeveelheid | 25 |
| Levertijd | 20 |
| Maten | 280mm x 200mm x 20mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Grootte | 280 x 200 x 20mm |
| Maatinformatie | 280 x 200 x 20mm |
| Merknaam | Laltex Promo |
| Merkmethode | Full colour label |
| Decoratie positie | Top |
| Individuele personalisatie beschikbaar | Nee |
| Individuele mailing mogelijk | Nee |
| Pantone-matching beschikbaar | Nee |
| UK gemaakt product | Nee |
Bronnen
Vindt u het ook zo‘n gedoe om uit te zoeken wat u ons moet sturen zodat wij uw ontwerp/logo op uw EVO Letterbox Grow Kit kunnen zetten. Om u hiermee te helpen hebben wij een speciale Artwork Studio. Meer informatie
Nuttige artikelen en bronnen:
Druktechnieken - het verschil tussen full-colour en vierkleurendruk


